AKTUALNOŚCI
NIE PORZUCAJ NADZIEJE - spotkanie z poezją w wersji muzycznej połączone z profilaktyką uzależnień
"Lepiej jest sto łez otrzeć jak jedną wycisnąć"
Aleksander Fredro
2023 świętujemy 230. rocznicę urodzin Aleksandra Fredry, wybitnego polskiego poety, a zarazem patrona bieżącego roku. Oprócz wszystkim nam znanych z dzieciństwa bajek jak "Paweł i Gaweł" czy "Małpa w kąpieli" napisał także wiele wierszy i poematów. Ponadto w dorobku literackim poety znajdują się przeróżne komedie, między innymi "Zemsta".
Sukces w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci
Sukces klasy IIIb pod kierunkiem pani Renaty Konopackiej w eliminacjach gminnych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem ,,Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki" to zdobycie nominacji do dalszego etapu konkursu - eliminacji rejonowych.
Kategoria recytacja: Fabian Furtek
Kategoria piosenka: Karolina Kubiak, Laura Borkowska, Antonia Szopa, Alicja Jagodzińska.
2 listopada - Dzień Zaduszny - Wspomnienie Zmarłych
13Duszę bliskich zmarłych można przyozdobić - modlitwą, miłością, dobrocią, dobrym słowem. Możemy naszych zmarłych wspierać i przyjmować ich pomoc. W odpowiedzi na to, w naszych frysztackich szkołach zrodziła się tradycja uczestniczenia od wielu, wielu lat, w Dzień Zaduszny, we mszy św. ofiarowanej za dusze zmarłych nauczycieli, pracowników związanych z oświatą i uczniów. Nie inaczej było i w tym roku. Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. Ryszard, ks. Marek oraz ks. Artur, który również wygłosił homilię.
Przypomniał w niej, że wiara głosi, że każdy prędzej czy później musi przejść przez śmierć – jak przez bramę – do innego życia. Wtedy trzeba zostawić wszystko, by móc zmartwychwstać. Wszelka tradycja uroczystości Wszystkich Świętych i wspomnienia wszystkich, którzy odeszli do Pana, wyrosła przede wszystkim na wierze w zmartwychwstanie i potrzebie oraz ważności modlitw za zmarłych
„Zapytam Cię dzisiaj Polsko… – 11 listopada 2023 r.
4105. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę była w naszej szkole okazją nie tylko do radosnego jej świętowania, przypomnienia ważnych wydarzeń z historii kraju, oddania hołdu Wszystkim, którzy o wolność Ojczyzny walczyli, ale także zmusiła nas do refleksji.
Najpierw o pięknie naszego kraju, a potem o współczesnej formie patriotyzmu młodych:
Nasi uczniowie uhonorowani stypendiami
W dniu 30 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni stypendiami w ramach „Gminnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Frysztak”.
Nagrody zostały przyznane za osiągnięcia na poziomie ogólnopolskim i wojewódzkim w roku szkolnym 2022/2023.
Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku
Będziemy prezentować tam najważniejsze wydarzenia, ogłoszenia oraz ciekawostki z Naszej Szkoły.
Zachęcamy do śledzenia naszego profilu
pod linkiem:
Szkolne radio SPACJA
W nowym roku szkolnym, w SP nr 1 pojawiła się oferta dla chętnych i kreatywnych uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zdolności, pasje, realizować marzenia. Stworzone zostało szkolne radio SPACJA i po pierwszych nagraniach (trwających do godzin wieczornych) udało się nagrać pierwszą audycję radiową.
ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
12Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.
W czwartek 19 października 2023 r. pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich rodziców oraz kolegów z klas II i III, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po Ślubowaniu zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielkim ołówkiem, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion pierwszaków. Panie wychowawczynie wręczyły swoim uczniom pamiątkowe dyplomy. Rodzice ufundowali dzieciom małe upominki. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim pierwszakom życzy
250 rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej w naszej Szkole
Przez nas przeżywacie piekielne katusze,
poświęcacie nam zdrowie, serce i duszę…!
Doceniamy! Szanujemy! Dziękujemy!
24Tak brzmiało hasło przewodnie i puenta naszej szkolnej uroczystości zorganizowanej z okazji rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej, którą to świętowaliśmy w czwartkowe przedpołudnie 12.10.2023 r. Na akademię przybyli znakomici goście: wójt gminy Frysztak p. J. Ziarnik, ks. proboszcz B. Bogaczewicz, przewodniczący Rady Oświatowej p. J. Król, przewodniczący Rady Rodziców p. A. Kubiak oraz zawsze mile widziani emerytowani nauczyciele oraz pracownicy naszej Szkoły.
Dyktando Niepodległościowe 2023 – etap wojewódzki
Znamy już wynik weryfikacji wojewódzkiej komisji konkursowej tegorocznego Dyktanda Niepodległościowego.
W etapie wojewódzkim naszą szkołę będą reprezentować następujące osoby:
kategoria klas 4-6
Błoniarz Nikola - 6a
Raciborska Oliwia - 6a
Giera Julian -6b
Gruszczyńska Maja -5a
Kosiba Milena -5a
Medal dla naszego nauczyciela - pana Janusza Czekajowskiego
Dnia 13 października 2023r. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień dla nauczycieli z województwa podkarpackiego. Spotkanie zorganizowało rzeszowskie Kuratorium Oświaty z panią Kurator Małgorzatą Rauch na czele.
To wydarzenie jest dla naszej społeczności szkolnej bardzo ważne, bowiem jednym z wyróżnionych jest nasz nauczyciel – pan Janusz Czekajowski. Został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej – to szczególne wyróżnienie podkreślające wysiłek i wkład pracy nauczyciela. Nagroda tym istotniejsza, że obchodzimy właśnie 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej.
Spotkanie prewencyjne z przedstawicielami policji
Dla klas VIIa,b i VIIIa,b
Bezpieczeństwo uczniów, przemoc, agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne - to temat spotkania, które miało miejsce 19 października 2023r. w naszej szkole. Spotkanie prowadziła specjalistka ds. profilaktyki społecznej - asp. Agnieszka Przebięda.
Powiatowe Biegi Przełajowe - Rzeszów 18.10.2023 r.
Zorganizowane w ramach rozgrywek Kalendarza Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego
17W dniu 18.10.2023 r. na Obiektach GOSiR Frysztak zorganizowane zostały Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Powiatowych Biegach Przełajowych organizowanych w ramach Kalendarza Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego.
Warsztaty z pierwszej pomocy - dla klasy 2A
1218 października 2023 roku uczniowie klasy 2a wraz z panią Beatą Woźniak mieli okazję
uczestniczyć w niecodziennej lekcji. Ich klasa została wytypowana do warsztatów z pierwszej pomocy
przedmedycznej. Podczas warsztatów prowadzonych przez cztery studentki z Państwowej Akademii
Nauk Stosowanych w Krośnie dzieci zapoznały się z zasadami i algorytmem postępowania podczas
udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie mogli powtórzyć znajomość numerów alarmowych, nauczyć
się jak prawidłowo złożyć meldunek dyspozytorowi, zapoznać się z ułożeniem poszkodowanego w
pozycji bezpiecznej oraz poćwiczyć masaż serca na fantomie w rytm znanej im piosenki „Baby Shark”.
Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów - z zaangażowaniem trenowali wszystkie
postawione przed nimi zadania.
Mamy nadzieję, że wkrótce uczniowie pozostałych klas będą mogli skorzystać z tych ciekawych i niezwykle ważnych zajęć.
Warsztaty dla młodzieży, pt. "Malowanie roślinami"
dla klasy 7a, 7b
15Malowanie barwnikami z roślin jest kreatywnym sposobem na połączenie natury i sztuki. Jest także świetną formą spędzania wolnego czasu. Można wprowadzić młodzież w magiczny świat roślin z bogatą paletą kolorów. Tworzyć z nimi niepowtarzalne arcydzieła za pomocą naturalnych barwników z roślin, np. traw, kwiatów, liści.
Zawody lekkoatletyczne indywidualno – drużynowe w biegach przełajowych - 10.10.2023 r.
13W dniu 10.10.2023 r. odbyły się zawody w Indywidualno – Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach kalendarza rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, wzorowo przygotowanych i zorganizowanych przez Powiatowego Organizatora Sportu – Pana Leszka Jędrysika.
W zawodach uczestniczyli uczniowie naszej szkoły (dziewczęta i chłopcy) od klasy III do klasy VIII
GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
W RAMACH ROZGRYWEK WOJEWÓDZKIEGO SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO – IGRZYSKA DZIECI I IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ ODBYTYCH W DNIU 5.10.2023 R.
15W dniu 5.10.2023 r. odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne – Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięli chłopcy i dziewczęta z klas ósmych, siódmych, szóstych i piątych.
XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe
„Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w Dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą włączania się w obchody Święta Niepodległości przez społeczność szkolną „ – piszą Organizatorzy Fundacja Zawsze Warto.
ZAPROSZENIE
Dziś odwiedzili nas w szkole przedstawiciele GMKS Strzelec Frysztak, którzy zachęcali nas do uczestnictwa w zajęciach sportowych tenisa stołowego. Mogliśmy nawet zobaczyć pokaz gry najlepszcyh sportowców.
GMKS Strzelec Frysztak
Zaprasza dzieci do uczestnictwa w zajęciach sportowych tenisa stołowego, które odbywać się będą we wtorki i czwartki w godzinach 17.30 - 19.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczy we Frysztaku.
Dwudniowa wycieczka uczniów z klasy 7a, 8a oraz z klasy 8b do Zakopanego
14-15 września 2023
514 września, tj. w czwartek uczniowie z klasy 7 a, 8 a oraz dwie uczennice z klasy 8 b wybrali się na dwudniową wycieczkę do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki były Krupówki w deszczu. Aby schronić się na chwilę przed opadami odwiedziliśmy Muzeum Kamila Stocha- skoczka narciarskiego, który jest mistrzem olimpijskim oraz ma na swoim koncie wiele nagród zdobytych w różnorakich turniejach w skokach narciarskich. Muzeum znajduje się przy Krupówkach na ulicy Tetmajera 6. Mieści wiele pamiątek odnoszących się do początków jego kariery sportowej jak i także późniejszych lat kiedy zdobywał największe laury na Olimpiadach Zimowych czy Turniejach Czterech Skoczni. W jego zbiorach znajdują się między innymi narty, trofea takie jak medale czy puchary, zdjęcia, wycinki z gazet oraz wyrazy sympatii od fanów np. w formie jego podobizn z dedykacjami. Po wyjściu z muzeum uc
- Czwartek27.03.2025
Galeria zdjęć
brak danychFacebook