Strona główna
AKTUALNOŚCI
Już pożegnania nadszedł czas...
67W dniu 26 czerwca 2025 r. odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez uczniów klas ósmych.
W roku 2024/2025 Szkołę Podstawową nr 1 we Frysztaku opuściło 44 absolwentów z klasy 8a i 8b. Było to już ich ostatnie spotkanie w murach tej szkoły ze swoimi wychowawcami, dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi. Podczas uroczystości ósmoklasiści otrzymali świadectwa, były oczywiście wyróżnienia oraz nagrody za osiągnięcia.
Międzynarodowa korespondencja uczniów- Polska, Chiny, Francja i Hiszpania łączą siły!
Nasza szkoła od lat stawia na rozwój kompetencji językowych i kulturowych uczniów, dlatego w tym roku również kolejny już raz wzięliśmy udział w projekcie międzynarodowej korespondencji uczniowskiej! W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas 5, 6 i 7 mieli niepowtarzalną okazję nawiązać kontakt z rówieśnikami z Chin, Francji i Hiszpanii.
Projekt ten ma na celu nie tylko rozwijanie umiejętności pisania w języku angielskim lecz także poszerzanie wiedzy o innych kulturach, budowanie otwartości i ciekawości świata oraz rozwijanie umiejętności interpersonalnych.
Każdy z uczniów uczestniczących w projekcie został przydzielony do partnera korespondencyjnego z jednego z trzech krajów. W listach i wiadomościach e-mail uczniowie opowiadali o: sobie i swojej rodzinie, ulubionych zajęciach i zainteresowaniach, szkole i systemie edukacji w Polsce oraz tradycjach, świętach i codziennym życiu.
Maja Gruszczyńska spełnia marzenia bez uzależnienia
23 czerwca w Starostwie Powiatowym w Strzyżowie odbyło się podsumowanie konkursu ph.„Spełnianie marzenia bez uzależnienia, w którym Maja Gruszczyńska z klasy 6a za stworzony komiks zdobyła III miejsce.
Gratulujemy Mai sukcesu, doceniamy talent plastyczny i literacki oraz cierpliwość i ambicję w tworzeniu takiej formy artystycznego przekazu tematu konkursu. Tematu bardzo ważnego!
Sukcesy Mileny Kosiby i Mai Gruszczyńskiej
Z przyjemnością informujemy, że Milena Kosiba z klasy 6a zdobyła I miejsce, a Maja Gruszczyńska została wyróżniona w Gminnym Konkursie Literackim Święty Jan Paweł II. Praca Mileny pt. Rozmowa młodzieży z rocznika 2012 o Świętym Janie Pawle II zyskała uznanie jury. Maja napisała wiersz pt. W ramach obrazu - postać niezwykła.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 18 czerwca 2025 roku w Zespole Szkół w Stępinie, który nosi imię Jana Pawła II. W bardzo miłej atmosferze i równie miłym gronie, w klimacie wspomnień o wielkim Polaku spędziliśmy przedpołudnie, zjedliśmy tradycyjne „papieskie” kremówki ( A czy wiecie, że ulubionym ciastem Papieża Polaka był makowiec?
No właśnie! O tym dowiedzieliśmy się z pracy Mileny) i wspólnie zaśpiewaliśmy „Barkę”.
Zespół Akademii Bezpiecznego Puchatka
Szanowni Państwo,
Dziękujemy udział w XVI edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka w roku szkolnym 2024/2025. Gratulujemy realizacji i pomyślnego ukończenia programu!
Jesteśmy wdzięczni za wypełnienie Testów Bezpieczeństwa oraz Ankiety Podsumowującej. Państwa opinie będą dla nas niezwykle cennym źródłem informacji, które pozwolą nam doskonalić przyszłe edycje programu.
Programy edukacyjne realizowane w klasach pierwszych.
33Uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w tym roku szkolnym w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Kodowanie na dywanie”, którego głównym celem było logiczne myślenie poprzez zabawę z matą do kodowania, krzyżówkami oraz interaktywnymi zadaniami. Ćwiczenia integrowały się z całorocznym planem pracy. Uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w programie, ponieważ mogli współpracować w zespole i rozwiązywać sytuacje problemowe, które są niezbędne w życiu każdego człowieka.
Miejsce zabawy, nauki i odpoczynku - szkolna świetlica.
4Nasza Świetlica działa od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45-7.30 oraz 11.30-16.00.
Głównym celem świetlicy jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zajęciach lekcyjnych. Nasza świetlica pełni funkcje: opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną, podejmowane są również działania profilaktyczne. W szczególności dbanie o zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, wszechstronnego rozwoju, relaksu, odpoczynku w atmosferze życzliwości i otwartości. Jest to możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wykwalifikowanej kadry pedagogicznej naszej świetlicy, która nieustanie dba o samokształcenie i doskonalenie własnego warsztatu pracy.
Pierwszaki na sportowo!
1924 czerwca uczniowie klas pierwszych wybrali się na wspólne wyjście do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. Pogoda dopisała, humory również – a dzień pełen ruchu, zabawy i integracji okazał się idealnym czasem do zbliżającego się końca roku szkolnego.
Dzieci korzystały z placu zabaw, boisk i rekreacyjnej przestrzeni, biorąc udział w grach zespołowych i aktywnościach ruchowych. Nie zabrakło także czasu na wspólne rozmowy, drugie śniadanie, odpoczynek w cieniu drzew i oczywiście – pamiątkowe zdjęcie!
Prelekcja Policji na temat bezpieczeństwa podczas wakacji
Prelekcje policji w szkole pełnią ważną rolę edukacyjną i wychowawczą:
- Podnoszą świadomość uczniów na temat zagrożeń i zasad bezpieczeństwa.
- Kształtują postawy odpowiedzialności i właściwego zachowania.
- Pomagają w nawiązaniu pozytywnych relacji między uczniami a policją.
W dniu 25 czerwca pani policjantka odwiedziła naszych uczniów z klas 4–8, aby porozmawiać o zasadach obowiązujących podczas letniego wypoczynku. Nie zabrakło rozmów na temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię, a także te dotyczące poruszania się pieszych poza terenem zabudowanym, gdy brak jest chodnika i trzeba przemieszczać się poboczem. Dzieci dowiedziały się również, jak prawidłowo poruszać się, jadąc na rowerze, hulajnodze, rolkach czy innych podobnych środkach transportu. Pani policjantka apelowała w tym miejscu o
Kolorowy tydzień w klasach 1-3 i dzień bez plecaka w naszej szkole
W dniach 16-18 czerwca dla uczniów klas 1-3 został zorganizowany "Kolorowy Tydzień". Każdego dnia dzieci miały za zadanie ubrać się w określony kolor - i spisały się na medal!
Nasze szkolne korytarze z dnia na dzień zmieniały barwy - w poniedziałek królował niebieski, we wtorek zielony, a w środę czerwony. Było radośnie, barwnie i bardzo kreatywnie.Ten tydzień był nie tylko okazją do zabawy, ale także wspaniałym przykładem zaangażowania najmłodszych uczniów, którzy z entuzjazmem i uśmiechem wzięli udział w każdej kolorowej odsłonie.
Wyjątkowa lekcja historii…
316 czerwca 2025r. uczniowie klasy 7a mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Lekcja dotyczyła niezwykłego człowieka, który swoje życie bardzo mocno związał z Podkarpaciem, choć połowę życia przeżył na obczyźnie. Mowa tu o generale Stanisławie Maczku – dowódcy 1 Dywizji Pancernej. W Galerii Oficyna Dworska została przygotowana wystawa „Zbrojne serce polskiej emigracji- 1 Polska Dywizja Pancerna i jej korzenie”, która poświęcona jest dziejom tej formacji wojskowej.
PIĘKNIE ŻYĆ, CZYLI ŚWIĘTO SZKOŁY 2025
18W dniu 3 czerwca 2025 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. Po oficjalnej części upamiętniającej 41. rocznicę nadania Szkole Podstawowej we Frysztaku imienia Józefa Wybickiego, odśpiewaniu przez chór „Kantaty o Józefie Wybickim” i zapaleniu pod pomnikiem Patrona znicza będącego znakiem kultywowania tradycji frysztackiej Szkoły, obejrzeliśmy pokaz artystyczny pod hasłem „Gala Talentów”. Integrowaniu społeczności szkolnej wokół sylwetki polskiego patrioty Józefa Wybickiego służyła organizacja konkursów tematycznych: „Znam swój hymn narodowy” oraz „Mazurek Dąbrowskiego piórem pisany”.
Sukcesy naszych uczniów w konkursie Memory Master!
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego Memory Master. Konkurs ten miał na celu sprawdzenie znajomości słownictwa z różnych zakresów tematycznych.
Nasi uczniowie wykazali się znakomitą pamięcią oraz znajomością języka angielskiego. Wśród uczestników nie zabrakło laureatów i wyróżnień.
„Muzyczna podróż po Europie” z okazji Dnia Mamy i Taty.
120W minioną środę w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – występ uczniów klas 1–3 z okazji Dnia Mamy i Taty. Tegoroczny temat przewodni to „Muzyczna podróż po Europie”, podczas której mali artyści zabrali swoich bliskich w niezwykłą wyprawę przez wybrane kraje naszego kontynentu.
Uczniowie zaprezentowali bogactwo kultury sześciu europejskich państw: Polski, Austrii, Włoch, Francji, Grecji i Irlandii. Każda klasa przygotowała występ, który w wyjątkowy sposób oddawał charakter danego kraju – poprzez taniec, śpiew, stroje oraz serdeczne powitania.
Najzdolniejsza Młodzież Powiatu Strzyżowskiego 2025
Z wielką dumą informujemy, że tegoroczną laureatką konkursu „Najzdolniejsza Młodzież Powiatu Strzyżowskiego” została uczennica klasy 8a, MAGDALENA WIŚNIOWSKA. Magdalena odebrała dyplom i nagrodę podczas uroczystego spotkania zorganizowanego w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej w dniu 10 czerwca 2025 r. W spotkaniu wziął udział Tata Magdaleny - pan Marian Wiśniowski, pani dyrektor Beata Madej oraz Wójt Gminy Frysztak, pan Jan Ziarnik. Nagrody zostały przyznane uczniom z terenu powiatu strzyżowskiego, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce i odnieśli sukcesy w konkursach, olimpiadach i zawodach. Uczennicy serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
„MAZUREK DĄBROWSKIEGO PISANY PIÓREM” - Szkolny Konkurs Graficzny
Z okazji święta szkoły, której patronem jest twórca słów hymnu narodowego Józef Wybicki, został przeprowadzony konkurs graficzny. Zadaniem uczestników było wykaligrafowanie tekstu „Mazurka Dąbrowskiego” piórem wiecznym lub gęsim. Oceniano estetykę pisma, prawidłowe łączenie liter, brak błędów ortograficznych i interpunkcyjnych oraz pomysł graficzny.
TYMOTEUSZ ZIARNIK SZACHMISTRZEM SZKOŁY
2 czerwca w bibliotece szkolnej odbył się IV Szkolny Turniej Szachowy o tytuł SZACHMISTRZA SZKOŁY, w którym wzięło udział 19 młodych miłośników tej królewskiej gry.
Uczniowie z klas od II do VIII zmagali się w emocjonujących partiach, wykazując się logicznym myśleniem, cierpliwością i taktycznym podejściem. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim.
Sędziowała p. Beata Godek.
Po zaciętych rozgrywkach tytuł SZACHMISTRZA SZKOŁY zdobył uczeń klasy czwartej, Tymoteusz Ziarnik.
II miejsce zajął Jakub Koś z klasy VIb
III miejsce zajął Franciszek Szczęch z klasy VIIIb
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom – każdy z nich wykazał się dużym zaangażowaniem i szachowym duchem walki.
Leśniczy w szkole – lekcja przyrody na żywo
Każdego dnia uczniowie zdobywają wiedzę z książek, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z przyrodą i jej opiekunami. Wizyta leśniczego pana Adama Mendrali w naszej szkole to doskonała okazja, by zrozumieć, jak funkcjonują lasy, jakie zagrożenia na nie czyhają i jak każdy z nas może przyczynić się do ich ochrony.
Leśniczy, jako strażnik natury, przybył do szkoły, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją o ekosystemie lasu. Uczniowie dowiedzieli się, jakie gatunki zwierząt zamieszkują pobliskie lasy, jakie rośliny są chronione oraz dlaczego odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi jest tak istotne.
Nie zabrakło też praktycznych wskazówek – jak zachować się w lesie, dlaczego nie wolno zostawiać
śmieci i jak rozpoznawać ślady zwierząt. Pan Adam zachęcał uczniów do aktywnego odkrywania natury, opowiadał o swojej codziennej pracy i poka
- Piątek04.07.2025
Galeria zdjęć
- brak danych
Facebook